Kaya Tuzu (öğütülmüş) 5 Kg 53,00 TL - Kastamonu Depo
  • Kaya Tuzu (öğütülmüş) 5 Kg 53,00 TL - Kastamonu Depo
  • Kaya Tuzu (öğütülmüş) 5 Kg 53,00 TL - Kastamonu Depo
Kaya Tuzu (öğütülmüş) 5 Kg
53,00 TL

Çankırı Kaya Tuzu (öğütülmüş)

İçeriğinde, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, Demir, Potasyum başta olmak üzere ve 84 çeşit mineral bulundurur.

Miktar

Favori listesine ekle

>53 puan/1,06 TL kazanın 53 puan/1,06 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 1,06 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 53 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 300,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz gönderim Yurtiçi KARGO ve UPS KARGO için geçerlidir. 

Çankırı Toz (öğütülmüş) Kaya Tuzu

Tuz denildiği zaman ilk akla gelen Çankırı kaya tuzu ürünüdür. Bu ürünün en önemli özelliği doğal olmasıdır. Mağaralarda ve dağlarda milyonlarca yıllık oluşum sürecinden sonra meydana gelir. Faydalı kullanım özelliklerine sahip bu tuz, diğer zararlı iyotlu tuzlara nazaran zararsızdır. Yemeklerde güvenle kullanılan bu ürünler, birçok hastalığın şifasıdır. Çankırı tuzu ürünlerimizin doğal yapısı, sağlıklı özelliklere sahiptir.

Yemeklik olarak kullanılan Çankırı tuzu vücudun ihtiyacı olan mineralleri bünyesinde barındırır. Bu mineraller doğal kristal kaya tuzu ürünlerinde bulunmaktadır. Son yıllarda yapay iyot katkılı rafine tuzların zararı anlaşılmıştır. Doktorlar birçok hastaya rafine tuz yasağı getirmiştir. Yapılan bazı açıklamalara göre piyasada yer alan yapay iyot ve katkılı tuzlarda bulunan zararlı maddeler, kalp ve damar hastalığına neden olabilmektedir. Aynı zamanda akciğer ve karaciğer fonksiyonlarını da bozabilmektedir. Tansiyonun yükselmesinde veya düşmesinde etkili rol oynayan yapay iyotlu katkılı tuzlar, yerini doğal sağlıklı kristal kaya tuzlarına bırakıyor.

Neden Çankırı Kristal Kaya Tuzu Tüketmeliyiz?

Hücrelerde oluşan su ve tuz kaybı sonucunda vücut otomatik olarak tuz alımı için çaba gösterir. Tuz ihtiyacı belirgin bir hal aldığında açlık hissi de yoğun bir şekilde yaşanır. Sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmek isteyenlerin ise, öncelikli tercihi Çankırı tuzu olmaktadır. 

Vücudun her durumda tuza ihtiyacı vardır. Rafine olmamış ve doğal olan tuza ihtiyaç çok daha fazladır. Fabrikasyon işlem görmüş olan sofra tuzları sağlığa zararlı olarak bilinir. Bu nedenle rafine edilmemiş olan kristal doğal tuz tercih edilmesi çok daha sağlıklıdır. İşlem görmüş tuzlarda ki mineraller yok olurken; işlem görmeyen tuzlar mineral oranını korur. Kristal kaya tuzu ile tat alma duyularınızı yenileyebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde yaşamı sürdürmede etkili olan Çankırı kaya tuzu  doğal içerikli bir üründür.

Vücudun ideal bir şekilde çalışmasını sürdürmesi açısından doğal tuz kullanımı oldukça önemlidir. 

8682655055509
44 Adet

-------------

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu yok.

Yorumunuzu yazın

Kaya Tuzu (öğütülmüş) 5 Kg

Çankırı Kaya Tuzu (öğütülmüş)

İçeriğinde, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, Demir, Potasyum başta olmak üzere ve 84 çeşit mineral bulundurur.

Yorumunuzu yazın
-