• Yeni
Tam Buğday Kepekli Siyez Unu 10 Kg. Devrekani Deva Gıda - 1
  • Tam Buğday Kepekli Siyez Unu 10 Kg. Devrekani Deva Gıda - 1
Tam Buğday Kepekli Siyez Unu 10 Kg.
85,50 TL
4275 puana ÜCRETSİZ 4275 puana ÜCRETSİZ

Ata Tohumu Siyez Buğdayı Unu

Tam Buğday Kepekli Siyez Unudur.

10 Kg.lık paket stogunun olmaması durumlarında 5 Kg.lık 2 Paket halinde gönderilir.

Miktar

Favori listesine ekle

>86 puan/1,72 TL kazanın 86 puan/1,72 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 1,72 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 86 puan kazanacaksınız .

Tam Buğday Kepekli Siyez unu, bugün kullanılan unun atası olarak bilinir. Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu Metabolizma Hızlandırır; Siyez unu lif ve protein içerdiği için tüketildiği zaman metabolizma üzerinde olumlu etkileri vardır. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan siyez unundan yapılan ekmekler tokluk süresini de uzatır.

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu Kan Şekerini Dengeler; Kepekli Siyez ununun glisemik endeksi beyaz una göre düşüktür ve kan şekerini yavaş yavaş yükseltir. Beyaz un ise glisemik endeksi yüksek olduğu için kan şekerini hızla yükseltir ve kısa sürede düşürdüğü için acıkmaya neden olur. Ancak siyez unu kan şekerini yavaş yavaş yükselttiği için tokluk süresini de uzatır. Böylece kısa süreli açlık krizleri yaşanmasına neden olmaz. Diyabet hastalarının da porsiyon kontrolü yaparak tüketmesi önerilir.

Tam Buğday Kepekli Siyez Ununun Sindirim Sistemine Etkisi: Lifli besinler sindirim sisteminin en önemli yardımcısıdır. Glisemik endeksi yüksek beyaz un ve tatlılar sindirim sisteminin zayıflamasına neden olurken, lif zengini besinler sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar ve kabızlık ve mide şişkinliği gibi rahatsızlıkların azalmasını sağlar ve kilo vermeye yardımcı olur.

Tam Buğday Kepekli Siyez Ununun Kolesterole Etkisi; Kepekli Siyez unu kolesterol içermez. Kolesterol hastaları da kolesterolü dengelemek için siyez unundan yapılan siyez ekmeğini porsiyon kontrolü yaparak tüketebilir.

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu Hamileler ve Emziren Anneler; Kepekli Siyez unu besleyici özelliği sayesinde içerdiği vitamin ve minerallerle anne sütünün artmasına yardımcı olur. Ayrıca siyez ununda bulunan folik asit minerali hamilelikte hem annenin hem de bebeğin gelişimi için oldukça faydalıdır.

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu Kolon Kanserinden Korur; Kepekli Siyez unu besleyici vitaminler ve içerdiği lif sayesinde kolon ve bağırsak sağlığını korur. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar ve kolon kanserine yakalanma riskini azaltır.

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu Radyasyondan Korur; Siyez unu radyasyonu emmez ve radyasyona karşı dayanıklı bir besindir.

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu Doymamış Yağ Bakımından Zengindir; Kepekli Siyez unu doymamış yağ içerir ve doymamış yağ zinciri asitleri sağlığımız için faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

8682655055776
13 Adet

-------------

Yorumlar
Derece 
Mehmet Özbir
01-03-2021

Beğendik

Besleyici ve sağlıklı, denemenizi tavsiye ederim.

  • 1 kişiden 1'i bu yorumu yararlı buldu.
Yorumunuzu yazın

Tam Buğday Kepekli Siyez Unu 10 Kg.

Ata Tohumu Siyez Buğdayı Unu

Tam Buğday Kepekli Siyez Unudur.

10 Kg.lık paket stogunun olmaması durumlarında 5 Kg.lık 2 Paket halinde gönderilir.

Yorumunuzu yazın