Tam Buğday Siyez Unu 5 Kg. 126,00 TL - Kastamonu Depo
  • Tam Buğday Siyez Unu 5 Kg. 126,00 TL - Kastamonu Depo
  • Tam Buğday Siyez Unu 5 Kg. 126,00 TL - Kastamonu Depo
Tam Buğday Siyez Unu 5 Kg.
126,00 TL

Ata Tohumu Siyez Buğdayı Unu

Tam Buğday Kepekli Siyez Unudur.

Miktar

Favori listesine ekle

>126 puan/2,52 TL kazanın 126 puan/2,52 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 2,52 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 126 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 300,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz gönderim Yurtiçi KARGO ve UPS KARGO için geçerlidir. 

Kastamonu Tam Buğday Siyez unu,

Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen Tam Buğday Siyez Unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

Siyez Unu Kilo Aldırır mı?

Yapısı gereği B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren Tam Buğday Siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir. Düzenli çalışan sindirim sistemine yardımcı olması nedeniyle Siyez unu  kilo vermeye yardımcı olur.

Taşdeğirmen Tam Buğday Siyez Unu Nedir?

Siyez Buğdayının kabuğunun soyulması ile Taş Değirmende öğütülerek elde edilen Tam Buğday Siyez Ununun kepeği tamamen içerisinde kalmaktadır. Tam Buğday Siyez unu herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.

Siyez Ununda Gluten Var mı? 

Tam Buğday Siyez Unu diğer unlara göre gluten oranı çok düşük bir undur. Bu nedenle tüketilmeden önce doktor tavsiyesi alınması gerekir. Diğer unlara göre gluten oranının düşük olmasından dolayı tercih edilmekte ve tüketilmektedir.

8682655055349
983 Adet

-------------

Yorumlar
Derece 
Z.Özdilek
11-03-2021

Güzel

Paketleme ve kargo teslim süresi gayet hızlı. 2 gün içerisinde ürün adresime ups kargo ile teslim edildi.Unu hiç karışımsız ekmek yaptım tadı ve kokusu çok güzel sadece ekmek kabarmadı, yaptığım araştırmada siyez ununun yapısından dolayı guluteninin az düşük olmasından dolayı kabarmadığını öğrendim bu nedenle sağlıklı mağazaya teşekkür ederim.

Yorumunuzu yazın

Tam Buğday Siyez Unu 5 Kg.

Ata Tohumu Siyez Buğdayı Unu

Tam Buğday Kepekli Siyez Unudur.

Yorumunuzu yazın
-