• -13%
  • Yeni
Kavılca Makarnası 300g 15,75 TL Devrekani Deva Gıda
  • Kavılca Makarnası 300g 15,75 TL Devrekani Deva Gıda
  • Kavılca Makarnası 300g 15,75 TL Devrekani Deva Gıda
Kavılca Makarnası 300g
13,70 TL 13% İndirim
15,75 TL

Siyez Unundan Butik üretim yapılmıştır.  

İçeriğinde, süt ve yumurta mevcuttur. 

Miktar

Favori listesine ekle

>14 puan/0,28 TL kazanın 14 puan/0,28 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 0,28 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 14 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 150,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz Kargo SÜRAT ve UPS KARGO için geçerlidir. Sipariş Toplam Ağırlığı 250 Kg. geçmemelidir. 

Kavılca Makarna

Devrekani Deva Kavılca Makarnası, Kastamonu yöresinde yetiştirilen Ata tohumu Kavılca buğdayının Taş Değirmende öğütülmesi elde edilen ve doğallığını kaybetmeyen ışıl ve kimyasal işleme tabi tutulmayan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan Kavılca Unundan butik üretim olarak geleneksel yöntemle yapılmıştır.  Kastamonu Depo Kavılca buğdayı üretim ve Kavılca unu haline getirilmesini kendi bünyesinde bulunan Taş Değirmende günlük olarak yapmaktadır. Kavılca Buğdayının un ve unlu mamüllerini en sağlıklı şekilde üretmeye özen göstermekte ve iç pazara değişik satış platformlarında sunmaktadır. 

Kavılca Unu Nedir Faydaları Nelerdir?

Kavılca unu, bugün kullanılan unun atası olarak bilinir. Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen Kavılca buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan Kavılca buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen kavılca unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan kavılca unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren kavılca unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren kavılca unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

50 Adet

-------------

-