Kavılca Makarnası 300g 30,00 TL - Kastamonu Depo
  • Kavılca Makarnası 300g 30,00 TL - Kastamonu Depo
  • Kavılca Makarnası 300g 30,00 TL - Kastamonu Depo
Kavılca Makarnası 300g
30,00 TL

Siyez Unundan Butik üretim yapılmıştır.  

İçeriğinde, süt ve yumurta mevcuttur. 

Miktar

Favori listesine ekle

>30 puan/0,60 TL kazanın 30 puan/0,60 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 0,60 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 30 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 500,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz gönderim Yurtiçi KARGO ve UPS KARGO için geçerlidir. 

Siyez Makarna

Devrekani Deva Siyez Makarnası, Kastamonu yöresinde yetiştirilen Ata tohumu siyez buğdayının Taş Değirmende öğütülmesi elde edilen ve doğallığını kaybetmeyen ışıl ve kimyasal işleme tabi tutulmayan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan Siyez Unundan butik üretim olarak geleneksel yöntemle yapılmıştır.  Kastamonu Depo siyez buğdayı üretim ve işleme işlemini ve siyez unu haline getirilmesini kendi bünyesinde bulunan Taş Değirmende günlük olarak yapmaktadır.  Siyez Buğdayının un ve unlu mamüllerini en sağlıklı şekilde üretmeye özen göstermekte ve iç pazara değişik satış platformlarında sunmaktadır. 

Siyez Unu Nedir Faydaları Nelerdir?

Siyez unu, bugün kullanılan unun atası olarak bilinir. Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

8682655055929
14 Adet

-------------

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu yok.

Yorumunuzu yazın

Kavılca Makarnası 300g

Siyez Unundan Butik üretim yapılmıştır.  

İçeriğinde, süt ve yumurta mevcuttur. 

Yorumunuzu yazın
-