• -13%
  • Yeni
Havuçlu Siyez Erişte 500g 24,00 TL Devrekani Deva Gıda
  • Havuçlu Siyez Erişte 500g 24,00 TL Devrekani Deva Gıda
Havuçlu Siyez Erişte 500g
20,88 TL 13% İndirim
24,00 TL

Siyez Unundan Üretilmiştir. 

İçeriğinde, süt ve yumurta mevcuttur. 

Miktar

Favori listesine ekle

>21 puan/0,42 TL kazanın 21 puan/0,42 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 0,42 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 21 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 150,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz Kargo SÜRAT ve UPS KARGO için geçerlidir. Sipariş Toplam Ağırlığı 250 Kg. geçmemelidir. 

Havuçlu Siyez Eriştesi, Kastamonu yöresinde yetiştirilen Ata tohumu Siyez Buğdayının taşdeğirmende öğütülmesi elde edilen ve doğallığını kaybetmeyen ışıl ve kimyasal işleme tabi tutulmayan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan Siyez Unundan butik üretim olarak geleneksel yöntemle yapılmıştır. Kastamonu Depo siyez buğdayı üretim ve işleme işlemini ve siyez unu haline getirilmesini kendi bünyesinde bulunan Taş Değirmende günlük olarak yapmaktadır. Siyez Buğdayının un ve unlu mamüllerini en sağlıklı şekilde üretmeye özen göstermekte ve iç pazara değişik satış platformlarında sunmaktadır. 

Siyez Unu Nedir Faydaları Nelerdir?

Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

50 Adet

-------------

-