Siyez Simidi 10 Adet 85,00 TL - Kastamonu Depo
  • Siyez Simidi 10 Adet 85,00 TL - Kastamonu Depo
  • Siyez Simidi 10 Adet 85,00 TL - Kastamonu Depo
Siyez Simidi 10 Adet
85,00 TL

Siyez Unundan yapılmıştır. 

Düşük gluten içerir. 

Miktar

Favori listesine ekle

>85 puan/1,70 TL kazanın 85 puan/1,70 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 1,70 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 85 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 200,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz gönderim SÜRAT ve UPS KARGO için geçerlidir. 

Siyez Simidi;

Kastamonu Siyez Simidi, Kastamonu yöresinde yetiştirilen Ata tohumu siyez buğdayının Taş değirmende öğütülmesi elde edilen ve doğallığını kaybetmeyen ışıl ve kimyasal işleme tabi tutulmayan ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan Siyez Unundan butik üretim olarak geleneksel yöntemle yapılmıştır.  Kastamonu Depo siyez buğdayı üretim ve işleme işlemini ve siyez unu haline getirilmesini kendi bünyesinde bulunan Taş değirmende günlük olarak yapmaktadır.  Siyez Buğdayının un ve unlu mamullerini en sağlıklı şekilde üretmeye özen göstermekte ve iç pazara değişik satış platformlarında sunmaktadır. 

Siyez Unu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Devrekani Deva Siyez unu, bugün kullanılan unun atası olarak bilinir. Kaplıca buğdayı olarak bilinen ve Kastamonu’da yetiştirilen siyez  buğdayının geçmişi ise yaklaşık 12 bin yıl öncesine kadar dayanır. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir.

B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan siyez unu A ve E vitaminleri de içerir. Faydalı birçok mineral içeren siyez unu lif içermesi ile sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Selenyum fosfor, demir, magnezyum, folik asit ve çinko mineralleri içeren siyez unu beslenme uzmanları tarafından da faydalı karbonhidratlar olarak nitelendirilir ve beyaz ekmek yerine tüketilebilir.

92 Adet

-------------

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu yok.

Yorumunuzu yazın

Siyez Simidi 10 Adet

Siyez Unundan yapılmıştır. 

Düşük gluten içerir. 

Yorumunuzu yazın
-