• -3%
Pilavlık Siyez Bulguru 1 Kg. 18,50 TL - Kastamonu Depo
  • Pilavlık Siyez Bulguru 1 Kg. 18,50 TL - Kastamonu Depo
Pilavlık Siyez Bulguru 1 Kg.
17,95 TL 3% İndirim
18,50 TL

Geleneksel Usullerle üretilmiş Pilavlık Siyez Bulgurudur.

Taşdeğirmenlerde kırma işlemi yapılır. 

Miktar

Favori listesine ekle

>18 puan/0,36 TL kazanın 18 puan/0,36 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 0,36 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 18 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 150,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz gönderim SÜRAT ve UPS KARGO için geçerlidir. 

Siyez Bulguru;

Kastamonu Siyez Bulguru Görüntü olarak işlenmemiş buğdaya benzeyen siyez bulguru da siyez buğdayından elde edilmektedir.  Ülkemizde siyez bulguru yetiştirilen yerlerin en başında ise Kastamonu ilimiz gelmektedir. Siyez bulguru Kastamonu’nun İhsangazi, Seyitgazi, Seydiler, Devrekani gibi ilçelerinde yetiştirilmektedir. Anadolu’da yaygın bir şekilde bilinen bir buğday türü olan siyez bulguru halk arasında Kaplıca ya da Kabulca adı ile de bilinmektedir.

Kastamonu Siyez buğdayı belli aşama ve işlemlerden geçerek siyez bulguru haline getirilir. Siyez bulgurunun elde edilmesi için herhangi bir katkı ya da kimyasal işlem yapılmaz bunun yerine eski çağlardan beri kullanılan geleneksel ve doğal yöntemler kullanılmaktadır.

Siyez Bulguru Gluten İçerir Mi?

Son zamanlarda popülerliği iyice artan siyez buğdayından elde edilen siyez bulguru çok araştırılan bir konu haline gelmiştir. Siyez bulguru ile ilgili merak edilen soruların en başında ise siyez bulguru gluten içerir mi ya da siyez bulguru glutensiz mi gibi sorular gelmektedir. Gluten alerjisi olan kişilerin her tür bulguru ve çeşitlerini yememeleri gerekmektedir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki siyez bulgurunda da çok az miktarda olmakla birlikte gluten maddesi bulunmaktadır.  Bu nedenle siyez bulguru hiçbir şekilde gluten içermez ifadesi yanlış bir tanımlama olacaktır. Az miktarda da olsa içinde gluten bulunan siyez bulgurunun tüketimi konusunda hassasiyeti olan kişilere ve özellikle çölyak hastalarına doktorlarına danışmadan kesinlikle siyez bulgurunu yememeleri tavsiye edilir. 

Kastamonu Depo, Siyez Bulguru ve Siyez ürünlerini toptan ve perakende olarak uygun fiyat ile tüketicilere sunmaktadır.

8682655055004
55 Adet

-------------

Yorumlar
Derece 
U.Çelik
25-11-2020

Lezzetli

Siyez bulguru anlatıldığı gibi çok lezzetli ve sağlıklı, bulguru önceden yıkayıp ayıklamanız gerekli, market bulgurları gibi değil ve buda gerçekten doğal üretildiğini ve işlem görmediğini gösteriyor. Doğal ürün tüketicilerine tavsiye ederim.

  • 2 kişiden 2'i bu yorumu yararlı buldu.
Yorumunuzu yazın

Pilavlık Siyez Bulguru 1 Kg.

Geleneksel Usullerle üretilmiş Pilavlık Siyez Bulgurudur.

Taşdeğirmenlerde kırma işlemi yapılır. 

Yorumunuzu yazın
-