Siyez Unu 1 Kg (Aç-Kapa Ambalaj)

59,00 TL
Vergi dahil

Bir miktar Kepeği Alınmıştır. 

Taşdeğirmende öğütülmüştür.

SKU: 8683907850002
Açıklama

Bu Siyez un Çeşidimiz Kek, Kurabiye, Erişte gibi  Hamur işlerinde Daha kolay kullanılması için kepeği %10-15 arasında kepeği elenerek paketlenir. 

Siyez Unu Özellikleri 

Kastamonu'da yetişen Siyez Buğdayından geleneksel yöntemlerle Taşdeğirmende öğütülmüştür.

Besin değeri yüksektir.

Siyez unundan ekmek ve çok çeşitli hamur işi yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Düşük gluten içerir.

Siyez genetik yapısının değişmemiş olması, antik tür olması, besin değerlerinin zenginliği vb.özelliklerden dolayı Slow Food Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından PROSEDİO seçilmiştir.

Siyez Unu Yapım Aşaması

1-Çiftçiden HACCP şartlarında  aldığımız siyezler  kalite sınıflandırmasına göre anbara stoklanır.

2-Anbara alınan siyez, içindeki taş-toprak, buğday, fiğ, saman gibi yabancı maddelerinden ayrıştırmak için Yüksek tonajlı selektörden geçirilir. 

3-Sellektörden çıkmış siyez dışı yabancı maddelerden buğday, çavdar, tırtıkale gibi maddeler yem hammaadesi olarak ayrılarak yem fabrikasına gönderilir. Taş-toprak, saman gibi yabancı maddeler de üretim firesi olarak ayrılır. Selektörümüzden 12 çeşit ayrıştırma yapma imkanı vardır.

4-Peyderpey yabancı maddelerinden ayrıştırılmış siyez yapılacak üretim amacına göre   1-yeniden ekim için,  2-Bulgur yapımı için  3- taneli hale getirilip un yapmak için kullanıma hazır hale gelmiştir.

5-Sellektörden geçen siyez, Taneli yani Soyulmuş Buğday haline geçirilip un yapmak veya taneli halde satış için DEVREKANİ DEVA SİYEZ ÜRÜNLERİ MAMUL-YARI MAMUL biriminde işleme tabi tutulur. Bu birimde TAŞAYIRICI makineden geçirilme, kabuk soyma, yabancı maddelerinde ayrıştırma işleminden sonra TANELİ SİYEZ elde edilmiş olur. Temizleme ve ayıklama işleminden geçen siyez artıklarından yem hammaddesi olabilecekler kalite kontrol sonrası yem fabrikasına sevk edilir. Atıklar fire olarak ayrılır.

6-Tane siyez satış için stoklanır ve/veya satış için sevk edilir. Doğrudan un öğütüm birimine (TAŞDEĞİRMEN deposuna) sevk edilir.

6-Ahşap değirmen deposunda yeterli bir süre bekletilen taneli buğday talep VE ihtiyaç durumuna göre :

AZ KEPEKLİ (80-85 randımanlı) UN,  ÇOK KEPEKLİ (%99,7 randımanlı) TAM TANE SİYEZ BUĞDAY UNU, özel siparişlere göre daha ince elekten geçirilerek ÖZEL UN elde edilir.

7-Değirmenden gelen unlar paketleme biriminde 1-2-5-10-kglık paketler halinde veya 25-50 kg.lık çuvallarda paketlenip satışa sunulur.

Ürün Detayları
8683907850002
89 Öğeler
Yorumlar(0)

Yorum

Şu an için müşteri yorumu yok.

İnceliyorsunuz “Siyez Unu 1 Kg (Aç-Kapa Ambalaj)”


.png .jpg .gif

Diğer Ürünlerimiz

Oturum Aç

Menü

Sepetiniz

Sepetinizde başka ürün yok