Mor Siyez Unu 500g.

62,00 TL
Vergi dahil

Kastamonu’da yetişen Siyez Buğdayından geleneksel yöntemlerle Taş Değirmende üretilen Siyez Unu ile üretilmiştir.

Siyez Unu, lifli yapısı ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilir.

SKU: 8682655055134
Açıklama

Mormiks: Temelde gıdaların içerisine katılabilecek ve hazırlanan gıdaların Fonksiyonel Gıda olmasını sağlayabilecek, toz formda bir etken bileşendir. Bu bileşenler “antosiyaninler” olarak bilinmekte ve sağlığımıza birçok faydası bulunmaktadır. İçeriğinde mor sebze ve meyvelerden saflaştırılan ve sağlığa faydaları binlerce bilimsel yayına konu olan antosiyaninler (renk pigmentleri) vardır. Mormiks ürünü İstanbul Üniversitesi – Avcılar Kampüsü – Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan ve ülkemizin Ar-Ge ve endüstriyel üretiminin bir arada olduğu tematik araştırma merkezi olan Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nde üretilmektedir.

Mormiks Siyez Unu;

Mormiks ürünü ile gluten açısından çok düşük olan ve ata tohumu Siyez Buğdayından Taşdeğirmende öğütülerek tamamen doğal yapısıyla elde edilen Siyez ununu belirli ölçülerde karıştırırak hem mormiks'in hemde siyezin değerlerini birleştirdik. 

Mormiks siyez unundan yapılan ekmek ve unlu mamullerin düşük glisemiks ve besleyici özelliği ile daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır. 

Kullanılışı: Mormiks Siyez Unumuz ile Hazırlayacağınız hamuru iyice mor olana kadar yoğurun ve dilediğiniz ürünü İster ekmek hamuru yapın, ister kek, isterseniz de diğer hamur işlerinden yapabilirsiniz. 

Ürün Detayları
8682655055134
54 Öğeler
Yorumlar(0)

Yorum

Şu an için müşteri yorumu yok.

İnceliyorsunuz “Mor Siyez Unu 500g.”


.png .jpg .gif

Diğer Ürünlerimiz

Oturum Aç

Menü

Sepetiniz

Sepetinizde başka ürün yok