Isırgan Otu Yaprağı 50g 14,00 TL - Kastamonu Depo
  • Isırgan Otu Yaprağı 50g 14,00 TL - Kastamonu Depo
  • Isırgan Otu Yaprağı 50g 14,00 TL - Kastamonu Depo
  • Isırgan Otu Yaprağı 50g 14,00 TL - Kastamonu Depo
  • Isırgan Otu Yaprağı 50g 14,00 TL - Kastamonu Depo
Isırgan Otu Yaprağı 50g
14,00 TL

Doğal ortamında yetişen ısırgan otları toplanarak kurutularak paketlenmiştir.

Miktar
Stokta yok

Favori listesine ekle

>14 puan/0,28 TL kazanın 14 puan/0,28 TL kazanın (Harcanan her 1,00 TL = 1 puan, 1 puan = 0,02 TL indirim)
Ürününüz teslim edildiğinde, 0,28 TL değerinde kupona dönüştürülebilecek toplam 14 puan kazanacaksınız .
Sepetinize 300,00 TL lik ürün ekleyin Ücretsiz Gönderim kazanın!

Ücretsiz gönderim Yurtiçi KARGO ve UPS KARGO için geçerlidir. 

Isırgan Otu Hakkında;

Aslen Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya bölgelerine özgü Isırgan otu (Urtica dioica) Doğal ortamlarından toplanarak kurutma işlemi yapılmıştır. Isırgan otu bitkisinin altı farktı türü bulunmaktadır. Bitkiye dokunulması ile üzerinde bulunan tüyler kırılır ve içeriğindeki formik asit ve histamin gibi maddeler vücudun değdiği yerlerde kaşınta ve kızarıklığa neden olmaktadır. 

Isırgan otunun faydaları vücudu detoksifiye etme, metabolik verimi arttırma, bağışıklık sistemini arttırma, dolaşımını artırma, enerji seviyelerini iyileştirme, menstrüasyon yönetimi, menopoz semptomlarını en aza indirme ve cilt bakımına yardımcı olma sayılabilir. Böbrek ve safra kesesi sağlığını koruma, inflamasyonu azaltma, kas kütlesini arttırma, hormonal aktiviteyi düzenleme, diyabeti önleme, kan basıncını düşürme, hemoroidleri yatıştırma ve solunum koşullarını iyileştirmeye yardımcı olur. 

İçeriğinde A, B ve K vitaminleri, riboflavin, niasin, folat, fosfor, karbonhidratlar, yağ ve proteinleri barındırır, Isırgan otu, sindirim sisteminden bağışıklık sistemi hastalıklarına kadar birçok alanda etki sağlar ve vücut sağlığı bakımından oldukça yararlıdır. 

Isırgan Otu Faydaları;

Isırgan otunun sağlık yararlarının başında;

– Kalp sağlığı

Isırgan otu çayının düzenli tüketiminin sistolik kan basıncını düşürmeye ve kardiyovasküler sistemdeki gerginliği ve stresi azaltmaya yardımcı olur ve Isırgan otundaki zengin potasyum minerali damarlara yarar sağlayarak kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltır.

– Prostat büyümesi

Genişlemiş bir prostat bezinin (iyi huylu prostat hiperplazisi veya BPH olarak da bilinir) semptomlarının hafifletir.

– Böbrek taşlarını önler

Isırgan otu çayı, böbreklerde ve mesanede uygun sıvı akışı sağlayan, böbrek taşı oluşumunu önleyen doğal bir idrar söktürücüdür.

– Doğal ağrı kesici

Isırgan eskiden beri artrit tedavisi için kullanıldığından, çalışmalar, ısırgan otu yaprağı ekstraktının eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir.

– Sindirim için iyidir

Isırgan otu çayının Hazımsızlık, mide bulantısı, aşırı gaz, bulantı, kolit ve çölyak hastalığına, ayrıca bağırsak solucanlarını ve parazitleri öldürerek ishali önlemeye yardımcı olur.

– Saç bakımı

Saç derisini besleyerek saçların daha sağlıklı görünmesini sağlar, içeriğindeki silis ve kükürt, saçların daha bakımlı, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saç dökülmelerinin önlenmesinde en çok kullanılan maddelerden birisidir.

– Hücre yapısını korur

Isırgan otu, antioksidan özelliklere sahip quercetin gibi flavonoidler bakımından zengin olmasından dolayı DNA ve hücre zarlarınızın serbest radikallerin neden olduğu zararlardan korunmasına yardımcı olur.

– İç kanamayı azaltır

Isırgan otu çayı içmenin uterin kanamayı, burun kanamasını ve bağırsaktaki kanamayı azalttığı bilinir.

– Ağız ve diş bakımı

Antibakteriyel özelliği olan ısırgan otu ile hazırlanan gargara ağız ve diş sağlığı bakımından oldukça faydalıdır.

– Kadın sağlığını destekler

Isırgan otu dişil sağlığını etkileyen çok sayıda aktif bileşene sahiptir. Ağrılı adet öncesi belirtiler için, büzüşme kabiliyetinden dolayı menstrüasyon sırasında kan akışını en aza indirirken kramp ve şişkinlikten kurtulmaya yardımcı olur. 

8683907850552

-------------

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu yok.

Yorumunuzu yazın

Isırgan Otu Yaprağı 50g

Doğal ortamında yetişen ısırgan otları toplanarak kurutularak paketlenmiştir.

Yorumunuzu yazın
-